• Prehľad akcií

      • Okresné kolo v cezpoľnom behu

      • iaci našej školy sa zúčastnili okresného kola v cezpoĺnom behu.Družstvo dievčat v zložení Katarína Gruberová,Daniela Enekešová,Ema Enekešová obsadili štvrté miesto. Družstvo chlapcov Ľubomír Pastrnák,Marko Jína a Martin Farkaš obsadili šieste miesto. V jednotlivcoch sa najlepšie umiestnil Ľubomír Pastrnák na peknom treťom mieste. Srdečne blahoželáme 

      • Hokejbal U10

      • Hokejbalová liga U10 pokračovala dohrávkou zo šk. roka 2018/2019. Samé chvály: víťazstvá 4:0 nad ZŠ Mierová Svit a 4:2 nad ZŠ Batizovce. Výborná partia chlapcov – jeden za všetkých, všetci za jedného. Perfektné, ďakujeme!

      • Noc výskumníkov

      • Astronomický ústav SAV, Technická univerzita v Žiline, TANAP, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika, Chemosvit Fibrochem  svojimi príspevkami ozvláštnili   zaujímavú akciu Noc výskumníkov, ktorá sa konala v MAXe v Poprade.  Naši žiaci 8. A-Š a 8.B   triedy mali možnosť zúčastniť sa prednášok:  „Odhaľovanie tajomstiev Slnka“ – Peter Gömöry SAV, a prednášky „Dátová veda“ – Mat-Fyz Univerzita Komenského Bratislava. Popri tom videli aj veľa iných zaujímavostí.

      • Jesenný beh Svitom

      • Ďakujeme všetkým - organizátorom, trénerom, pretekárom, rozhodcom, fotografom, polícií aj všetkým divákom :) Tešíme sa opäť o rok. 

       Jesenný beh v číslach - 446 prihlásených pretekárov zo 14 škôl a škôlok,13 členov organizačný tím (+ skvelí pomocníci žiaci), ZŠ Komenského reprezentovalo 150 žiakov, 7 medailí zostalo doma 👍. Gratulujeme a ďakujeme 🙂

      • Deň jazykov

      • Deň 27. september bol na našej škole venovaný dvom veľkým akciám – Jesennému behu Svitom a Európskemu dňu jazykov. Ten zorganizovala p. uč. Karabínová spolu s ostatnými učiteľmi cudzích jazykov. Každý si pripravil svoje stanovište. Celkovo ich bolo päť. Na každom zúčastnení žiaci vykonávali rôzne aktivity. Napríklad na stanovisku anglického a ruského jazyka si žiaci pozreli krátku prezentáciu o Rusku a Veľkej Británii, niektoré suveníry z Ruska, napr. matriošku, ozdobné lyžice a potom zhotovovali pohľadnice, na ktoré písali v ruštine i angličtine zoznamovacie otázky. Novinkou bola tohto roku francúzština s využitím aplikácie Kahoot!, kde sa žiaci zoznamovali s jazykom a základnými informáciami o Francúzsku. Na stanovišti anglického jazyka si vyskúšali spevom prostredníctvom karaoke, na nemeckom stanovišti pracovali s mapou, slovnou zásobou a hrali pexeso. Podobné činnosti, len interaktívne, boli zamerané na stanovišti rôznych iných jazykov (napr. japončina, španielčina, angličtina, francúzština a pod.). Podobné akcie sa konali v rámci Európskeho dňa jazykov aj na iných školách v celej Európe za účelom podpory interkultúrne vzťahy rôznych európskych štátov.

        

       Učitelia cudzích jazykov

       učiteľka ZŠ Komenského 2, Svit

      • DARUJ KRV - DARUJEŠ ŽIVOT

      • Už pravidelne sa na našej škole organizuje humanitná akcia: DARUJ KRV - DARUJEŠ ŽIVOT. Vo štvrtok ráno k nám do školy zavítala Mobilná odberová jednotka. Ušľachtilá myšlienka spojila mnohých učiteľov, vychovávateľov, rodičov aj priateľov školy s potrebami Národnej transfúznej služby v Poprade. Darovanie krvi je významný prostriedok pomoci tým, ktorí ju najviac potrebujú. Práve krv môže pomôcť človeku, ktorý je zranený, prípadne potrebuje operáciu. Do tohtoročnej akcie sa zapojilo 20 darcov. Všetkým darcov veľké ĎAKUJEME!

      • Zvuky zvierat s lesným pedagógom

      • Štvrtkové doobedie 19.9.2019 sa začalo príjemnou návštevou zo Štátnych lesov TANAPu. Prišiel k nám / 6.A, 6.B/ lesný pedagóg p. Igor Stavný so zaujímavou témou - zvuky zvierat. Predstavil nám tatranských a podtatranských živočíchov. Najzaujímavejšia aktivita bola hra - hádaj kto som, keď sa žiaci museli cez otázky dopracovať k názvom živočíchov.

      • Týždeň mobility

      • Týždeň mobility - v spolupráci s Mestskou políciou vo Svite sa zapájame do Európskeho týždňa mobility. Tohtoročná téma "Bezpečná chôdza a cyklistika" je ako stvorená pre žiakov základných škôl a je nevyhnutné sa jej stále venovať a deti učiť pravidlám cestnej premávky už v rannom veku. A práve preto začíname hneď v pondelok, hneď ráno, aby sme toho stihli čo najviac. Po teoretickej príprave v pondelok, žiaci v utorok zložili skúšky a stali sa držiteľmi "vodičského preukazu". Veríme, že nadobudnuté vedomosti zužitkujú aj v praxi.

      • Cvičenie v prírode a účelové cvičenie

      • Počas nádherného jesenného dńa boli  naši žiaci  na cvičení v prírode a účelových cvičeniach v teréne. Nebola to len prechádzka v lese, ale žiaci museli plniť rôzne úlohy.

      • Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu

      • a je to konečne tu! :) Dočkali sme sa:-) V utorok sme sa zúčastnili  slávnostnej DofE ceremónie, kde ocenili našich skvelých Dofákov Tatianu, Viktóriu a Peťa,  za ich vytrvalé napĺňanie cieľov, za množstvo energie a času, ktoré vložili do svojho osobnostného rozvoja a naplnenie talentov, na ktorých usilovne pracovali v priebehu minulého školského roka.

       Slávnostné podujatie sa uskutočnilo v Hanušovciach nad Topľou - v krásnom zámku, v ktorom sme sa všetci cítili úžasne... Veď posúďte na fotografiách:-)

       Bronzovú úroveň získali títo naši hrdinovia:

       Tatiana Šallingová a Viktória Bodnárová (9.C) a Peter Koky (8.Š)...

       Držiteľom tohto krásneho ocenenia blahoželáme a už teraz sa všetci tešíme na pokračovanie projektu:-)

       Tí, ktorých táto cena zaujíma, tak budeme určite informovať na stránke školy. Pani učiteľka Brošková a pán učiteľ Šinály Vám určite radi poskytnú ďalšie informácie.