• Priniesli sme si krásny úspech z okresného kola Šalianskeho Maťka

•      Na okresné kolo Šalianskeho Maťka, ktoré sa uskutočnilo dňa 23. 1. 2019 v priestoroch Podtatranskej knižnice v Poprade, postúpili z našej školy traja žiaci: v I. kategórii (2. – 3. ročník) Janko Dratva z 3. A, v II. kategórii (4. – 5. ročník) Jakubko Madanský zo 4. B a v III. kategórii (6. – 7. ročník) Bianka Antalová zo 7. B.

Ako každý rok bola konkurencia opäť veľmi silná, na súťaži sa prezentovali so svojimi prednesmi žiaci všetkých popradských škôl a škôl z okolitých miest a obcí. Odzneli povesti z regiónu, ale aj z iných oblastí Slovenska – na povesti je Slovensko skutočne bohaté. Mnohí súťažiaci boli v krojoch, čo celý ich prednes podčiarklo a ozvláštnilo. Tento rok bol pre našich súťažiacich veľmi priaznivý. V I. kategórii Janko získal 3. miesto a v III. kategórii Bianka 1. miesto, a bude našu školu reprezentovať v krajskom kole. Jej vtipná povesť z Liptova, ktorú predniesla ako skutočná ľudová rozprávačka, si získala uznanie nielen porotcov, ale aj prítomných súťažiacich a ich učiteľov.

Všetkým našim reprezentantom chceme veľmi pekne poďakovať za námahu, ktorú vynaložili pri učení a cibrení textu, za prejavenú odvahu a ochotu „ísť s kožou na trh“, a dúfame, že aj na budúci rok získajú niektoré z prvých troch miest. Bianke zvlášť „držíme palce“, aby sa jej darilo v krajskom kole.

Ing. Helena Bachledová

• Modelovanie zo snehu v 5.B

• Hodina VV v snehu? Prečo nie? Modelovací materiál nám napadal priamo na dvor :) Hrad, pes, ježko a trpaslík vyšli perfektne. Nepridáte sa?

• Prázdne ruky

• Do galérie Prázdne ruky boli pridané fotografie.

PRÁZDNE RUKY

Žiaci 3. roč. ZŠ Komenského, ktorí sa pripravujú na slávnosť prvého sv. prijímania  pripravili vianočný kolednícky program „PRÁZDNE RUKY“. Predstavili ho 26.12.2018 v Kostole sv. Jozefa robotníka vo Svite. Program bol spojený so zbierkou na výstavbu Materskej školy v malej africkej dedinke Kombou v Kamerune, kde pôsobia Sestry Služobníčky.

• Prázdne ruky

• Do galérie Prázdne ruky boli pridané fotografie.

PRÁZDNE RUKY

Žiaci zo ZŠ Komenského pripravili vianočný kolednícky program „PRÁZDNE RUKY“. Predstavili ho 30.12.2018 v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Podskalke. Program bol spojený so zbierkou na výstavbu Materskej školy v malej africkej dedinke Kombou v Kamerune, kde pôsobia Sestry Služobníčky.

• Adopcia srdca

• Do galérie Adopcia srdca boli pridané fotografie.

ADOPCIA SRDCA

Aj tento rok sa na našej škole počas Dňa otvorených dverí uskutočnila charitatívna zbierka pod názvom „Adopcia srdca“. Je to projekt podpory detí v misijných krajinách formou adopcie na diaľku. Tento rok sme vyzbierali krásnu sumu 279,87 €. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli pri príprave a predaji výrobkov. Žiačkam 6. roč. ďakujeme za výrobky, ktoré obohatili náš stánok - Anetke Gurníkovej s mamkou za predaj vlastnoručne vyrobených čokoládok a Natálke Štanclovej za vyrobené mydielka. Vďaka patrí všetkým, ktorí neváhali a  prispeli na naše „konto lásky“.