• Podtatranský školák

• Do galérie Podtatranský školák boli pridané fotografie.

Včera sa redakčná rada nášho školského časopisu Komeňáčik zúčastnila vyhodnotenia súťaže Podtatranský školák. Síce sa nám tento rok nepodarilo umiestniť, no v stále väčšej konkurencii školských časopisov Prešovského a Košického kraja sme sa nemuseli hanbiť, svedčí o tom aj piate najlepšie bodové skóre.

• Doktor Zemboli

• Do galérie Doktor Zemboli boli pridané fotografie.

Doktor Zemboli - výborný výchovný environmentálny koncert pre žiakov 1. stupňa v podaní Borisa Lettricha zo skupiny Aya

• Deň jazykov

• Do galérie Deň jazykov boli pridané fotografie.

Naši žiaci majú veru šikovné jazyky. Zúročili to  počas Dňa jazykov, keď mali možnosť netradične ochutnať z jazykového koláča - angličtiny, nemčiny, ruštiny.

• Svetový deň vďačnosti

• Do galérie Svetový deň vďačnosti boli pridané fotografie.

Svetový deň vďačnosti – 21. september

ĎAKUJEM – tak jednoduché slovo a občas s ním máme problém vysloviť ho a prejaviť vďaku. Možno aj preto vznikol Svetový deň vďačnosti, ktorý pripadá na 21. september, aby sme si uvedomili, že vďačnosť obohacuje naše životy a upevňuje naše vzťahy. Vďačnosť hovorí o tom, že naše srdce nezabúda, že pamätá a prežíva intenzívne každý okamih a učí sa „za všetko ďakovať“, pretože „vďačnosť je pamäťou srdca“.

Aj my sme na hodinách náboženskej a etickej výchovy upriamili našu pozornosť na „vďačnosť“. Farebné listy, ktoré zdobia náš symbolický „strom vďačnosti“ voňajú krásou vďakyvzdania, ktorú vytvorili naši žiaci. Veríme že zázračné slovíčko „ďakujem“ prinesie do našich vzťahov novú sviežosť a radosť.

sestra Tarzícia

• The light trip

• Do galérie The light trip boli pridané fotografie.

Dňa 21.9.2018 sa žiaci 7. ročníka zúčastnili interaktívneho predstavenia s protidrogovou tematikou The light trip , ktorá sa konala v športovej hale Aréna v Poprade.